Konopné semínko neloupané vážené 1 000 g

Neloupané konopné semínko z české produkce vážené po kilogramech.

159 Kč 141,96 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Konopné semínko neloupané vážené 1 000 g

Detailní popis produktu

Konopné semínko můžeme s klidem zařadit k nejvýživnějším potravinám, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinu.

Obsahuje vyvážený poměr esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 3, dále jsou tu kyseliny gama linolenová a olejová - omega 9. Semínko má rovněž vysoký obsah vitamínů E, B1 a B2, je bohaté na minerály, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinekNeobsahuje lepek, proto je vhodné pro lidi trpící celiakií.

Konopné semínko má tvrdší křupavou slupku a uvnitř se nachází měkká dužina. Chutná podobně jako oříšky nebo mandle. Dá se konzumovat přímo, nebo ho můžeme namáčet a přidávat do pokrmů, například salátů. Ze semínek se dá připravit konopné mléko, které je opravdovou nutriční bombou.

Výživové hodnoty výrobku:

 

Skladujte v chladu a temnu

Konopné mléko: 

Neloupaná konopná semínka v libovolném množství dejte do misky, zalijte je vodou a nechte asi jeden den namáčet do doby, než semínka začnou praskat a objeví se bílé klíčky. Vodu průběžně měňte. Pak přeceďte, semínka dejte do mixeru a přidejte vodu v poměru 1,5 dílů vody na 1 díl semínek. mixujte tak, až zůstane mléko a slupky a poté přeceďte přes jemné síto. Mléko dále můžeme ochutit, například medem, nebo ho můžeme rozmixovat s ovocem.