O nás

Jsme rodinná firma, zabývající se produkcí a především výrobou českých konopných produktů, potravin, kosmetiky a lazurovacích laků pod značkou HEMP PRODUCTION CZ. 

Konopí seté (Cannabis sativa L.) je po staletí uznávanou a hojně pěstovanou užitkovou rostlinou. V současnosti je konopí ceněným zdrojem surovin pro průmysl a řemesla (vlákna), potraviny i lékařství (semena a květy).

Semena konopí se vyznačující jedinečnou výživovou hodnotou, danou vysokým obsahem esenciálních omega mastných kyselin (linolové, alfa-linolenové, gama-linolenové), edestinu a dalších lehce vstřebatelných bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů. To vše v optimálním poměru pro lidskou výživu.

Semeno konopí zároveň obsahuje velice malý podíl nasycených tuků, nenajdeme v něm lepkovou bílkovinu gluten. Stěží se může nějaká rostlinná potravina světa měřit s výživovou hodnotou konopí.

Konopné produkty jsou určeny všem společenským a věkovým skupinám včetně dětí. Díky jemné, oříškové chuti představují nejen podstatný krok směrem ke zdravému stravování, ale také chutné oživení naší kuchyně.