BIO Konopný olej s BIO astaxanthinem a vitamíny K2 + D3 100 ml

DOPLNĚK STRAVY s ideálním poměrem nenasycených omega 3 a omega 6 kyselin

Spojuje dvě složky nejvyšší kvality konopný olej získaný ze semínek lisováním za studena a Bio-Astaxanthin produkovaný mikrořasou Haematococcus pluvialis. Obohaceno vitaminem D3 a vitaminem K2

599 Kč 534,82 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
BIO Konopný olej s BIO astaxanthinem a vitamíny K2 + D3 100 ml
Bio_konopny_olej
Novinka

Detailní popis produktu

BIO Konopný olej s BIO astaxanthinem a vitaminy K2 + D3

DOPLNĚK STRAVY s ideálním poměrem nenasycených omega 3 a omega 6 kyselin

Spojuje dvě složky nejvyšší kvality konopný olej získaný ze semínek lisováním za studena a Bio-Astaxanthin produkovaný mikrořasou Haematococcus pluvialis. Obohaceno vitaminem D3 a vitaminem K2

 

Konopný olej se vyrábí za studena lisováním z konopných semen. V lidském těle jako antioxidant, má protizánětlivé aantibakteriálníúčinky a posiluje imunitní systém. Obsahuje esenciální (lidské tělo neumí samo vyrobit a musíme je přijímat z potravy) nenasycené mastné kyseliny omega 3 (kyselina linolenová) a omega 6 (kyselina alfa-linolová). Tento olej má ideální poměr těchto esenciálních nenasycených kyselin 1:3.

Esenciální mastné kyseliny jsou životně důležité pro správnou funkci našeho organismu, protože slouží jako základní stavební kameny pro tvorbu endokanabinoidů. Tyto látky fungují v rámci endokanabinoidového systému, který udržuje rovnováhu ve všech životně důležitých systémech vnašem organismu: příjem potravy, trávení a vyměšování, rozmnožování, regulace a ochrana nervového systému, skeletomuskulární, endokrinní akardiovaskulární funkce, spalování tuků a cukrů, imunita. Endokanabinoidový regulační systém našemu organismu také pomáhá vyrovnávat se sfyziologickým, biochemickým ipsychickým stresem, kterému je vystavován interakcí se svým okolím.

 

Astaxanthin 

Je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů, který má široké spektrum blahodárných účinků nalidský (a nejenom lidský) organismus. Řadí se mezi karotenoidy, látky rozpustné v tucích. Jako antioxidant předčí svou silou iznámé antioxidanty. Je:

6000×účinnější než vitamin C
3000×účinnější než resveratrol
800
×účinnější než koenzym Q10
560×účinnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
500× účinnější než vitamin E

Antioxidanty pomáhají odbourávat volné radikály, což jsou reaktivní částice, které způsobují oxidační stres. Ten má nepříznivý vliv na tělesné buňky, tkáně i celé orgány astojí u vzniku řady onemocnění. Mimoto způsobuje také stárnutí. Astaxanthin má navíc jedinečnou strukturu, díky níž chrání buněčné membrány ve všech orgánech těla. Zabraňuje tak jejich předčasnému stárnutí a poškození.

Astaxanthin může posílit imunitu. Podporuje totiž tvorbu imunoglobulinu a rychlé množení širokého spektra imunitních buněk. Navíc tento antioxidant pomáhá snížit produkci látek, které se podílejí na vzniku zánětlivých procesů v těle.

Astaxanthin napomáhá chránit mozkové buňky před poškozením. Chrání zrak před poškozením UV zářením, působí jako ochrana problémů se zrakem, které souvisejí s věkem. Především lidé, pracující denně s počítačem, pak ocení zlepšení schopnosti zaostření azmírněníúnavy očí. Má blahodárný vliv na pokožku. Astaxanthin dokáže pokožku nejen chránit před škodlivým UV zářením a spálením od slunce a urychlit její hojení po poškození slunečním zářením, ale také zlepšuje celkový stav a vzhled pleti. Zpomaluje stárnutí, viditelně redukuje vrásky a stařecké skvrnky, zvyšuje elasticitu a hydrataci pleti. Zlepšuje produkci kožního mazu, aje tak vhodný také pro aknózní pleť.

K čemu slouží vitamíny? 

Vitamin D3 podporuje správný vývoj kostí, zubů a svalů. Zlepšuje imunitní systém organismu. Podílí se na prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Vitamin K2 nejdůležitější funkcí vitamínu K2 je zajištění pohybu vápníku v organismu. Prakticky tento vitamín podporuje ukládání vápníku v kostech a zubech a napomáhá odstraňovat vápník z míst, kde jej nechceme, jako jsou arterie. Vitamín K2 dále aktivuje bílkoviny kontrolující růst buněk, a tím může ochraňovat před vznikem nádorů.

 

Složení: BIO Konopný olej ad 100 ml Algastin ® - přírodní BIO Astaxanthin Oleoresin - extrakt z mikrořasy Haematococcus pluvialis 4 mg Vitamin K2 100 mcg (133% RHP) Vitamin D3 25 mcg /1000 IU (500% RHP) RHP = referenční hodnota příjmu

Dávkování: 1 kávová lžička denně po jídle

Upozornění: Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nikdy nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Uchovávejte při pokojové teplotě, chraňte před přímým slunečním zářením.  Neobsahuje lepek, kvasinky, kukuřici, pšenici ani sóju. Není geneticky modifikován.

Skladování: Skladujte v chladu a temnu. Po otevření skladovat při teplotě do 5°C.

Obsah: 100 ml

Nežádoucí účinky: Nejsou známy žádné nežádoucí účinky

 

Výživové hodnoty výrobku: