Sklizeň, zpracování a úprava konopí setého.

Takový nesl název workshop, který společně zorganizovali Svaz lnu a konopí České republiky a firma HEMP PRODUCTION CZ, s.r.o., která konopí v blízkosti Příbrami přímo pěstuje a zpracovává hlavně na potravinu. Workshop započal ranní sérií přednášek a pokračoval prohlídkou technického zázemí firmy.

Seminář sklizeň, zpracování a úprava konopí setého Milín  Seminář sklizeň, zpracování a úprava konopí setého Milín

Čtyřicet pět zájemců z řad veřejnosti usedlo ve čtvrtek v hotelu u Milína a vyslechli sérii přednášek. „Velmi důležitá byla přednáška Legislativa v oblasti využití semen konopí setého v potravinářství Jitky Götzové z ministerstva zemědělství. Byla velmi přínosná pro nové i stávající zájemce o pěstování a následné zpracování této plodiny,“ říká Zlatuše Krejčová z firmy Hemp.

Takovýto workshop nebyl prvním ani posledním, který se zde na Příbramsku konal. „Workshopy pořádáme, abychom zájemce seznámili s novinkami v oblasti pěstování konopí. Ten čtvrteční se myslím povedl. Nejen přednášky, ale i dotazy hostů přinesly zajímavé poznatky,“ dodává Zlatuše Krejčová.

 Seminář sklizeň, zpracování a úprava konopí setého Milín  Prohlídky v HEMP PRODUCTION CZ, s.r.o. úpravna konopného semínka

Firma HEMP PRODUCTION pěstuje a zpracovává konopí seté v blízkosti Milína a prodává konopné výrobky už dvanáct let. „Pro nás je konopí hlavně zdravá potravina. Má ale i další velké využití v různých oblastech. Dokáže se z ní vyrobit desetitisíce produktů,“ uvádí Václav Říha, majitel společnosti a dodává, že by bylo potřeba zařadit tuto plodinu do osevních postupů. Zabraňuje erozi půdy a zlepšuje její kvalitu.